Význam slova ješitnost


převážně mužská vlastnost, kdy se dotyčný domnívá že je nej... (nejlepší, nejhezčí, nejvtipnější, nejpřitažlivější, nejchytřejší, nejprachatější atd.)

arogantní

volatilita

Přidat komentář

Přidat komentář

captcha

Komentáře k významu slova


calendar 17.11.2009

weasel

Souhlasím s kyselinou..to že si někdo nenechá něco líbit neznamená, že je ješitný, prostě brání sám sebe. Ješitný člověk je prostě namyšlený nebo přesvědčený o tom,že je v něčem velmi dobrý a to není úplně špatná vlastnost, pokud chce člověk něco dokázat. Kritizovat a rýpat do někoho a když se dotyčný brání, mu říct, že je ješitný mi připadá nesmyslné, ubohé a nefér. Bohužel tento blud používá spousta žen, aniž si samy uvědomují, že ony by se při kritice na svou osobu bránili také.


calendar 19.06.2009

kyselina

příliš vysoké mínění o svém vzhledu, schopnostech, atd. synonyma - marnivost Vysoké mínění o vlastním vzhledu by stejně tak mohlo sedět na ženy. Stereotyp, kterým je ješitnost neustále bez argumentů připisována mužům, nabízí příležitost milovníkům témat „války pohlaví“ rozvíjet dále svoje myšlenky. Ovšem neznamená, že ješitnost je nutně pouze negativní vlastnost. Nejen vývojoví psychologové přiznávají, že za správně nastavených okolností může být právě ješitnost hlavním hnacím motorem osobnostního růstu. To platí z obou pohledů (vnitřního i vnějšího).


calendar 22.11.2007

Petr

Ješitnost je pozůstatek zvířete v nás mužích. Všichni ostatní muži jsou pro ješitného člověka sokem, kterého musí schazovat a sám sebe vyzdvihovat. Je taková snaha o vedení smečky. Bohužel, i takovýto pozůstatek minulosti je i v ženách, že takovéto muže v dost případech obdivují.


calendar 07.10.2007

Balda

Podle této definice je ješitný chlap vlastně idiot. On je rozdíl v tom, jestli se někdo tváří, nebo se snaží přesvědčit toho druhého, že je nej..., a nebo si to skutečně o sobě myslí. V přírodě je poměrně rozšířené, že při námluvách se partneři před sebou předvádí a snaží se toho druhého přesvědčit o svých přednostech. To platí pro lidi i zvířata obou pohlaví!!! Že by byli samci zajíců ješitní? Kdo ví... Spíš se kloním k názoru, že ješitný člověk je háklivý na kritiku nějaké své vlastnosti, nebo činu, který tuto kritiku nepřipustí, přesto, že je oprávněná. Je-li háklivý člověk na neoprávněnou kritiku, pak se domnívám, že to je spíš vyvinutý cit pro spravedlnost, než ješitnost.